82,927
edits
Amwelladmin (talk | contribs) (Created page with "Oh, you’ll enjoy this. {{greeks}}") |
Amwelladmin (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{{tablefloat|20|right}} | |||
|- | |||
|[[Alpha]] | |||
|Α [[α]] | |||
|- | |||
|[[Beta]] | |||
|Β [[β]] | |||
|- | |||
|[[Gamma]] | |||
|Γ [[γ]] | |||
|- | |||
|[[Delta]] | |||
|Δ [[δ]] | |||
|- | |||
|[[Epsilon]] | |||
|Ε [[ε]] | |||
|- | |||
|[[Zeta]] | |||
|Ζ [[ζ]] | |||
|- | |||
|[[Eta]] | |||
|Η [[η]] | |||
|- | |||
|[[Theta]] | |||
|Θ [[θ]] | |||
|- | |||
|[[Iota]] | |||
|Ι [[ι]] | |||
|- | |||
|[[Kappa]] | |||
|Κ [[κ]] | |||
|- | |||
|[[Lambda]] | |||
|Λ [[λ]] | |||
|- | |||
|[[Mu]] | |||
|Μ [[μ]] | |||
|- | |||
|[[Nu]] | |||
|Ν [[ν]] | |||
|- | |||
|[[Xi]] | |||
|Ξ [[ξ]] | |||
|- | |||
|[[Omicron]] | |||
|Ο [[ο]] | |||
|[[Pi]] | |||
|Π [[π]] | |||
|- | |||
|[[Rho]] | |||
|Ρ [[ρ]] | |||
|- | |||
|[[Sigma]] | |||
|Σ [[σ]] | |||
|- | |||
{{tablebottom}} | |||
Oh, you’ll enjoy this. | Oh, you’ll enjoy this. | ||
{{greeks}} | {{greeks}} |